AKTYWNA TABLICA

W ramach Rządowego Programu „Aktywna Tablica” Szkoła Podstawowa otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu i oprogramowania.

Baza dydaktyczna szkoły wzbogaciła się o:

- trzy laptopy

- tablet,

- tablicę multimedialną,

- interaktywną podłogę - magiczny dywan.

Ponadto zakupione zostały programy wspierające pracę specjalistów na zajęcia logopedycznych, do terapii autyzmu oraz w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, tj.:

1. Logopedia PRO Pakiet Gold, wykorzystywany na zajęciach z logopedii.
  2. Spektrum Autyzmu PRO Specjalistyczny program multimedialny dla nauczycieli i terapeutów przeznaczony do terapii dzieci ze spektrum autyzmu.
  3. Moc emocji. Program wspierający rozwój emocjonalno-społeczny, z elementami socjoterapii, dla dzieci w wieku 6-10 lat.
  4. Koncentracja uwagi. PRO Specjalistyczny program multimedialny wspierający profilaktykę i terapię zaburzeń koncentracji uwagi, pamięci oraz procesów uczenia się u uczniów szkół podstawowych.
  5. Wspomaganie rozwoju PRO. Program wspomagający wczesną terapię zaburzeń funkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych, wspierający wszechstronny rozwój dziecka.