Grupy wychowawcze

Integralną częścią SOSW w Warninie  są grupy wychowawcze, na co dzień nazywane Internatem. Internat SOSW w Warninie dysponuje  przytulnie urządzonymi salami sypialnymi. Mieszkańcy Internatu mają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną, dwie łazienki, pralnię i aneks kuchenny. Wszystkie pomieszczenia są świeżo wyremontowane, wyposażone w nowe meble i sprzęt.

Dziećmi i młodzieżą mieszkającymi w Internacie opiekuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna, zapewniając im całodobową opiekę. Placówka pracuje w systemie  tygodniowym od poniedziałku do piątku. Pobyt w Placówce jest bezpłatny, pobierane są jedynie opłaty za wyżywienie. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 12,50  zł (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).

Zalety pobytu dzieci w Internacie SOSW w Warninie to m. in.:

- pomoc dzieciom w nauce, stymulowanie ich wszechstronnego rozwoju, umożliwienie osiągnięcia sukcesu na miarę możliwości wychowanków,

- ciekawie zorganizowany czas wolny – wychowankowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach:  ceramicznym, ekologicznym, krajoznawczo - turystyczny, oraz  zespole wokalno - tanecznym lub wstąpić w szeregi Młodzieżowej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej.

- troska o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia – możliwość korzystania z boiska, siłowni, kręgielni, organizacja bliższych i dalszych wycieczek,

- wdrażanie do samodzielnego radzenia sobie w różnych sytuacjach życia codziennego,

- wdrażanie do uczestnictwa w kulturze – wyjścia do kina, do biblioteki, udział w różnego rodzaju konkursach itp.

Internat SOSW w Warninie jest placówką koedukacyjną, działającą w trakcie roku szkolnego; jest nieczynny w ferie, wakacje, święta i wszystkie dni wolne od nauki. Jego mieszkańcami mogą być wychowankowie wszystkich typów szkół wchodzących w skład SOSW w Warninie. Przyjęcia do Internatu SOSW odbywają się przez cały rok szkolny.